Rehber Öğretmenlere Nöbet Tutma Görevi Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve rehber öğretmenlere yeni görevlerin tanımlandığı ve rehberlik hizmetlerinin uygulanmasındaki esasları belirleyen yeni rehberlik yönetmeliği yayınlandı. Yönetmelik Resmi Gazete’de Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği adı altında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Rehberlik hizmetleri yönetmeliğinde en çok dikkat çeken hususlardan biriside rehber öğretmenlerin görev tanımlarının yeniden yapılması ve rehber öğretmenlere nöbet görevinin verilmesi olduğu görüldü. Yönetmelikte nöbet tutuma zorunluğu ile birlikte , belleticilik yapma görevi de 34.madde ff bendinde rehber öğretmenlere verilmiştir.

rehber öğretmenlere nöbet

Ayrıca rehber öğretmenlere verilen nöbet görevlerinin isteğe bağlı olmadığı , diğer branşlardaki öğretmenlerin nöbet görevleri gibi zorunlu olduğu görülmektedir. Rehber öğretmenler nöbet görevlerini yerine getirmeleri karşılığında 3 ders saati ücret alacaktır. Nöbet görevi ifa ettikleri sürece haftalık 18 saat ücrete ek olarak 3 saatde nöbet ücreti ile birlikte 21 saat ek ücret alabileceklerdir.

Rehber Öğretmenlere nöbet görevi tanımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliğini indirmek için tıklayınız.

Hakkında egitimci

Kendisi de bir eğitimci olan yazarımız sitemizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

1 yorum

  1. Takip edilmeye değer bir websiteniz var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica